obrazek

Skóra podrażniona

Nasza skóra wymaga od nas stałej uwagi. Podrażniona działaniem słońca, środków chemicznych czy w wyniku uszkodzeń mechanicznych powinna być oczyszczona, nawilżona i chroniona w czasie rekonwalescencji.

Szczególnie ważne jest zastosowanie na podrażnioną skórę balsamu hipoalergicznego Olvizone gdyż zawarte w nim składniki – ozonowana oliwa z oliwek i witaminy A, D, E i K pomagają w regeneracji komórek naskórka. Na powierzchni skóry pokrytej balsamem Olvizone tworzy się biofiltr uniemożliwoiający penetrację bakterii do wnętrza uszkodzonej skóry.

slajd1

Skóra wrażliwa

Wrażliwa skóra reaguje na drażniące składniki kosmetyków. Najsilniej na alkohole zawarte w perfumach, które używane są przez producentów do uzyskania przyjemnego zapachu. Osoby z wrażliwą skórą powinny zatem zwracać uwagę na składniki zawarte w kremach i balsamach. Do skóry wrażliwej odpowiednim balsamem jest Olvizone, które zawiera jedynie naturalne składniki – ozonowaną oliwę z oliwek z kompleksem witamin. Olvizone nie zawiera alkoholu, konserwantów ani szkodliwych aldehydów. Najważniejszy składnik Olvizone – Oliwa, działa nawilżająco, natomiast ozon wykorzystywany jest w walce z trądzikiem, alergią, zmarszczkami, cellulitem. Ozonowana oliwa z oliwek przenika do wszystkich warstw skóry oraz pozytywne oddziaływuje na komórki.

skora alergiczna

Skóra alergiczna

Skóra alergika jest szczególnie wrażliwa tak na czynniki zewnętrzne, jak i na wewnętrzne. Alergicy powinni zatem unikać alergenów oraz czynników drażniących skórę np. detergentów, odzieży wełnianej i z włókien syntetycznych czy przegrzania. Pielęgnacja skóry alergicznej powinna odbywać się stale, zarówno w okresie ostrego stanu zapalnego jak i w stadium przewlekłym choroby. Dermokosmetyki zwalczają suchość skóry oraz łagodzą jej świąd co pozwala poprawić znacząco jakość życia chorego. Produkty te opracowano specjalnie dla potrzeb alergików, pozbawiono je substancji zapachowych, konserwujących i barwników, przez co są doskonale tolerowane, sprawiają, że szorstka i sucha skóra staje się miękka i elastyczna.

Balsam Olvizone przeznaczony jest dla osób cierpiących z powodu zmian skórnych wywołanych alergią (atopowe zapalenie skóry). Nawilżające właściwości oliwy działają kojąco na miejsca swędzące. Wytaminy A, D, E i K uczestniczą w procesie regeneracji podrażnionego i zmienionego chorobowo naskórka zaś utworzona powłoka ochronna, tzw. biofilm chronią skórę przed wnikaniem drobnoustrojów w miejsca uszkodzone. Balsam Olvizone został przebadany dermatologicznie. Badania te wykazały, że szczepy bakterii ropy błękitnej oraz gronkowca złocistego są likwidowane w wyniku działania balsamu. To ważna informacja dla osób, u których zmiany alergiczne przebiegają w kierunku nadkażeń bakteryjnych i wymagają leczenia sterydami i antybiotykami.

Skóra kobiet w ciązy

Skóra jest elastyczna i sprężysta – tak, jeśli o nią dbamy. W trakcie ciąży jest to szczególnie istotne ze względu na ryzyko pęknięć naskórka – tzw. rozstępów. Istnieją dwie główne zasady pielęgnacji skóry w ciąży:: po pierwsze – systematyczne nawilżanie skóry i po drugie – wygodna, dobrze dobrana odzież. By zapobiec rozstępom warto już od początku ciąży wcierać w skórę balsam nawilżający, taki jak Olvizone. Odpowiednie nawilżenie i uzupełnienie podstawowych witamin potrzebnych skórze da jej elastyczność i poprawi kondycję przed czekającą ją próbą. Oliwa zawarta w Olvizone to dużą dawkę witaminy E, uznawanej za witaminę młodości i urody. Oliwa to również źródło witaminy F, która chroni bardzo skutecznie skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Olvizone natłuszcza, wygładza i odżywia skórę.

team5-146x87

Skóra trądzikowa

Olvizone poprawia również wygląd i koloryt skóry trądzikowej. Działanie antybakteryjne Olvizone zostało wykazane w badaniach laboratoryjnych wobec gronkowca złocistego i pałeczki ropy błękitnej – dwóch niebezpiecznych bakterii bytujących na skórze człowieka. Za takie działanie Olvizone odpowiada zawarty w balsamie ozon. Jego działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze zostało wykazane w wielu badaniach, a ozonoterapia jest jedną z metod leczenia nie tylko schorzeń skóry ale i chorób układowych. Olvizone działa kojąco i łagodzi podrażnienia, pozostawiając skórę gładką i jednolitą.