Olvizone w pielęgnacji skóry

obrazek

Skóra podrażniona

Nasza skóra wymaga od nas stałej uwagi. Podrażniona działaniem słońca, środków chemicznych czy w wyniku uszkodzeń mechanicznych powinna być oczyszczona, nawilżona i chroniona w czasie rekonwalescencji.

Szczególnie ważne jest zastosowanie na podrażnioną skórę balsamu hipoalergicznego Olvizone gdyż zawarte w nim składniki pomagają w regeneracji komórek naskórka.

 

mniejsze
Skóra wrażliwa

Wrażliwa skóra reaguje na drażniące składniki kosmetyków. Najsilniej na alkohole zawarte w perfumach, które używane są przez producentów do uzyskania przyjemnego zapachu. Osoby z wrażliwą skórą powinny zatem zwracać uwagę na składniki zawarte w kremach i balsamach. Do skóry wrażliwej odpowiednim balsamem jest Olvizone, które zawiera jedynie naturalne składniki – ozonowaną oliwę z oliwek. Olvizone nie zawiera alkoholu, konserwantów ani szkodliwych aldehydów. Najważniejszy składnik Olvizone – Oliwa, działa nawilżająco, natomiast ozon wykorzystywany jest w walce z trądzikiem, alergią, zmarszczkami, cellulitem. Ozonowana oliwa z oliwek przenika do wszystkich warstw skóry oraz pozytywne oddziaływuje na komórki.

 

skora alergiczna
Skóra alergiczna

Skóra alergika jest szczególnie wrażliwa tak na czynniki zewnętrzne, jak i na wewnętrzne. Alergicy powinni zatem unikać alergenów oraz czynników drażniących skórę np. detergentów, odzieży wełnianej i z włókien syntetycznych czy przegrzania. Pielęgnacja skóry alergicznej powinna odbywać się stale, zarówno w okresie ostrego stanu zapalnego jak i w stadium przewlekłym choroby. Dermokosmetyki zwalczają suchość skóry oraz łagodzą jej świąd co pozwala poprawić znacząco jakość życia chorego. Produkty te opracowano specjalnie dla potrzeb alergików, pozbawiono je substancji zapachowych, konserwujących i barwników, przez co są doskonale tolerowane, sprawiają, że szorstka i sucha skóra staje się miękka i elastyczna.

 

Balsam Olvizone przeznaczony jest dla osób cierpiących z powodu zmian skórnych wywołanych alergią (atopowe zapalenie skóry). Nawilżające właściwości oliwy działają kojąco na miejsca swędzące. Balsam Olvizone został przebadany dermatologicznie.

 

team5-146x87
Skóra trądzikowa

Olvizone poprawia również wygląd i koloryt skóry. Działanie antybakteryjne Olvizone zostało wykazane w badaniach laboratoryjnych wobec gronkowca złocistego i pałeczki ropy błękitnej – dwóch niebezpiecznych bakterii bytujących na skórze człowieka.