Olvizone zostało przebadane na grupie 156 pacjentów, u których stwierdzono w sumie 411 zmian skórnych po radioterapii.

Obserwację skuteczności Olvizone prowadzono u pacjentów poddawanych radioterapii z pól zewnętrznych z powodu nowotworów płuca, piersi, prostaty, jelita grubego, narządu rodnego, nowotworów CUN, głowy i szyi oraz nowotworów układowych. U pacjentów tych zarejestrowano również schorzenia współistniejące, przede wszystkim w zakresie układu krążenia , a w dalszej kolejności cukrzycę, schorzenia układu nerwowego, schorzenia układu pokarmowego. Ocenie poddano wpływ Olvizone na trudno gojące się rany, odleżyny, zakażenia grzybicze skóry, świąd, suchość skóry, stany zapalne skóry oraz zakażenia bakteryjne skóry.

Całkowitą poprawę po zastosowaniu Olvizone wykazano w sumie przy 78% zmian skórnych.

stopien-poprawy

Pacjenci wypowiadają się w sposób pozytywny o właściwościach działania Olvizone. Według ich opinii Olvizone jest bardzo dobry w codziennej pielęgnacji skóry w polu napromienianym (łatwy w rozprowadzaniu o lekkiej konsystencji, bez drażliwego zapachu oraz nie pozostawiający tłustej warstwy na powłokach skórnych).
U jednej pacjentki stosującej Olvizone wystąpiła wysypka. Z wywiadu przeprowadzonego z pacjentką wynikało, że jest alergikiem. Wysypka ustąpiła po zastosowaniu doustnych leków antyhistaminowych. Skuteczność działania Olvizone nie jest uzależniona od miejsca naświetlania i jednostki chorobowe