Zmiany skórne w opiece paliatywnej dotyczą szczególnie pacjentów w opiece hospicyjnej, unieruchomionych lub z ograniczoną ruchomością, u których proces nowotworowy jest zaawansowany. Olvizone zostało ocenione pod kierunkiem Konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny paliatywnej województwa śląskiego dr n. med. Jadwigę Pyszkowską w Hospicjum w Chorzowie i Hospicjum w Gliwicach.Jak Czytamy w opinii Pani dr: Efekty stosowania hipoalergicznego Olvizone (firmy Vipharm) na przełomie września i października 2009 były obserwowane w NZOZ Hospicjum w Chorzowie przy ul. Szpitalnej 24 i w NZOZ Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach przy ul. Daszyńskiego 29. certyfikat Obserwacji zostało poddanych 30 pacjentów z zaawansowaną chorobą nowotworową z następującymi problemami skórnymi: odleżyny I i II stopnia, owrzodzenia nowotworowe, podrażnienia skóry, przesuszona skóra, odparzenia, otarcia naskórka, owrzodzenia żylakowate podudzi. We wszystkich tych zastosowaniach krem okazał się skuteczny i pacjenci odczuli zdecydowaną poprawę jakości życia.

Olvizone może być z powodzeniem stosowany:
– w pielęgnacji skóry z zachowaniem jej elastyczności,
– w zapobieganiu odparzeniom
– w pielęgnacji miejsc narażonych na powstawanie odleżyn (profilaktyka)
– w otarciach naskórka (przyspiesza gojenie odleżyn 1 i 2 stopnia),
– odczynach skóry wokół owrzodzeń nowotworowych,
– w pielęgnacji owrzodzeń żylakowatych podudzi.

Zmiany zapalne skóry, infekcje bakteryjne i grzybicze oraz zakres skuteczności Olvizone w pielęgnacji odleżyn zostało ocenione również wobec pacjentów poddawanych radioterapii. Czytaj więcej (link do podstrony badania / radioterapia)

Przyczyną wielu zmian skórnych i utrudnionego gojenia się ran są zakażenia gronkowcem złocistym lub pałeczką ropy błękitnej. Olvizone zostało przebadane dermatologicznie w zakresie tych patogennych szczepów. Czytaj więcej o wynikach tego badania …

Balsam hipoalergiczny Olvizone służy do pielęgnacji skóry i nie może zastępować leków przepisanych przez lekarza. Pacjenci powinni skonsultować się z lekarzem i stosować się do wszystkich wskazówek lekarza w trakcie leczenia zmian skórnych w wyniku terapii onkologicznej, chirurgicznej oraz w trakcie leczenia innych chorób skóry.